13/11/2020

FAST İle 24 Saat Para Transferi

ile admin

Farklı bankalar arasında EFT adı altında yapılan para transferi tamamen yeni bir boyut kazanıyor. FAST ( Fonların Anlık ve Sürekli Transferi ) ismi verilen yeni uygulama ile artık 7/24 tüm bankalar arasında ki para transfer işlemleri anında yapılabilecek.

FAST NEDİR NASIL YAPILIR?

Fast kelimesinin açılımı “Fonların Anlık ve Sürekli Transferi” olarak karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşıldığı üzere ilk etap da 13 banka ile başlayacak olan sistem ileride tüm bankalar arasında 7 gün 24 saat anlık para gönderip alınmasını sağlayacak.

Havale sistemi ile aynı banka içinde anlık yapılan transfer FAST sistemi ile artık tüm bankalar arasında kolaylıkla yapılabilecek.

FAST ile para transferi yapmak için hesap numarası ve IBAN numarasına alternatif olarak daha kolay bilgilerle para transferi dönemi başlıyor.

FAST sistemi ile artık aşağıdaki tüm seçeneklerle para gönderimi yapılabilecek;

  • Telefon numarası ile para gönderme,
  • Kimlik numarası ile para gönderme,
  • E-Posta adresi ile para gönderme,

FAST İLE PARA GÖNDERMEK ÜCRETLİ Mİ?

FAST ile bankalar arası para göndermenin ücretlendirmesiyle ilgili her banka kendi tarifesini kullanabilecek. Ücretlendirmelerle ilgili detaylı bilgileri ilgili bankaların internet sitelerinden veya cep şubelerinden takip edebilirsiniz.

KONUYA İLİŞKİN MERAK ETTİKLERİNİZİ YORUM OLARAK BİZE SORABİLİRSİNİZ