25/07/2022

Evden Para Kazanmanın Yolları

ile admin

Özellikle günümüz ekonomik koşulları nedeniyle bir çoğumuz ek iş, evden para kazanma, internetten para kazanma gibi konularda bir çok arayışta bulunuyoruz. Biz sizler için tüm araştırmaları yapı en sade ve en faydalı olacak şekilde sizlere sunuyoruz.

1- Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Bu yöntemi iki şekilde başlık altında toplayabiliriz. Tabi her iki yöntemi de uygulamak için en azından sosyal medyada içerik paylaşmayı bilmek gerekiyor. Günümüzde bunu bilmeyen kimse kalmadı diye düşünerekten konumuza devam ediyoruz.

Birinci yöntem kendinize özgü bir sosyal medya hesabı yönetim bunu en kısa sürede büyüterek reklam ve iş birlikleri ile para kazanmak olacak. Buna örnek olarak özellikle kişisel hesaplar oldukça ilgi görüyor. Bizim şahit olduğumuz başka başlık ise yerel sayfalar. Mesela Ankara, İstanbul, Keçiören, Şişli gibi il, ilçe hatta bölgesel sayfalar açıp orası ile ilgili paylaşımlar yapıp bir süre sonra yerel esnaftan reklamlar almaya başlayabilirsiniz.

İkinci yöntem ise bir markaya, bir konuya ait başkasına ait bir hesabın yönetimini yapmak. Bu yöntem için biraz daha teknik konuları bilmek ya da işin kolay yöntemlerini keşfetmek gerekiyor. Özellikle firma hesaplarında az sayıda paylaşımlar, mesajlara cevap vermeler gibi temel işlemleri yapmak için aylık anlaşmalar ile para kazanabilirsiniz.

2- Müşteri Hizmetleri

Pandemi sürecinden sonra evden yapılacak iş kollarına bir çok yöntem eklendi. Bunlardan bir tanesi de çağrı merkezi personeli olarak çalışmak. Bir çok firma direk kendi bünyesinde veya çağrı merkezi şirketleri bünyesinde çalışan çağrı merkezi personeller var. Sizde bu firmaları keşfederek kendinize en uygun saatlerde çağrı merkezi personeli olarak görev alıp kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Web Tasarımı

Bu konu maalesef sadece bu konuda bilgi sahibi olanların para kazanacağı bir sektör. Web sitesi tasarımı yapabiliyorsanız geriye kalan tek şey referanslarınızı sergilemek ve yeni müşteriler bulmak olacak. Öncelikle kendine bir sosyal medya hesabı, bir internet sitesi açarak burada işlerinizi, yaptıklarınızı ve yapabileceklerinizi ilan etmelisiniz. Sonrasında sosyal medya üzerinden reklam vererek veya freelancer iş bulma sitelerini kullanarak müşteriler bulabilirsiniz.

4- Yazılım ve Kolama

En çok kazanç sağlayacak işlerin başında geliyor yazılım ve kodlama. Bu işi de elbette sadece bilen ve tecrübesi olan kişiler yapabiliyor. Genelde yazılım ve kodlama bilen kişiler ya çok büyük firmalarda çalışıyor yada evden bireysel olarak çalışma yöntemlerini seçiyor. Sizde yazılım biliyorsanız normal işinizin yanında evde internetten müşteriler bularak ekstra yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

5- Grafik Tasarım

Son yıllarda grafik tasarım bölümlerinden mezun olan öğrencilerin sayılarında hızlı bir artış var. İş bulana kadar, iş bulduktan sonra ek iş olarak hatta okul yıllarında bile evden grafik tasarımları yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Mesela en çok müşteri bulabileceğiniz yöntem firmaların sosyal medya hesapları için içerik üretmek olacaktır.

6- Makale Yazmak

Eğer yazma yeteneğiniz varsa sonsuza kadar para kazanabileceğiniz iş kollarından birisi diyebilirim. En büyük firmalardan en küçük firmalara kadar herkesin bir makaleye ihtiyacı var. Doğru kanalı bularak bu makaleleri yazan ve para kazanan kişi siz olabilirsiniz.

7- Danışmanlık

Günümüzde hızla artan bir kazanç kapısı haline geldi. Gerçekten uzman olduğunuza inandığınız bir alanda ve gerçekten insanlara faydalı olabileceğinizi düşünüyorsanız hemen kendine danışmanlık yapacak firmalar veya kişiler bulup para kazanmaya başlayın.

8- Çeviri Yaparak

Yabancı diliniz var ise çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. İnternette çeviri yaprak kazanç sağlayabileceğiniz bir çok platform var.

9- Çocuk Bakıcılığı

Yüksek sorumluluk isteyen bu iş için herkes kendine güvenemez. Ama eğer ben yaparım diyorsanız çocuk bakıcılığı yüksek riskli ama yüksek kazançlı olan işler arasında.

10- Terzi İşleri

Terzi işlerinden anlıyorsanız ve yeteneğiniz var ise bu işten de evden para kazabilirsiniz. Başta çevrenizden işler alırsınız, sonra kıyafet satan firmaları bağlayarak kendinize iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

11- Ürün Satışı Yapmak

Bu işin en kolay anlatımı; Avon, Farmasi, Oriflame gibi markaların satışını yapmak. Evet bu markaların satışını yaparak evden çok güze paralar kazanabilirsiniz.

12- Anket Doldurmak

Son yıllarda kullanıcı deneyimleri oldukça büyük önem kazandı. Herkes kullanıcı yorumları ve anketlerine çok değer veriyor. İnternet de bu konu ile ilgili bir çok site var. Bu sitelere üye olup yorum yapıp anketlere katılarak para kazanabilirsiniz. Bu işlerde süreklilik çok önemli, çabuk pes etmemeniz gerekiyor. Başlarda çok düşük olan kazançlar zamanlar iyi rakamlara çıkacaktır. Son olarak kazanç hedeflediğiniz platformu iyice araştırın.

13- Fotoğraf Satmak

İnternet üzerinden bir çok insan yaptığı sanal çizimleri veya çektiği fotoğrafları satarak çok güzel paralar kazanıyor. Sizin de bu iki konuda yeteneğiniz var ise bu ürünlerinizi internette satışa çıkarıp para kazanabilirsiniz. Bununla ilgili yine bir çok internet sitesi var. Bu sitelerden faydalabilirsiniz.

14- Seslendirme

Sesinize güveniyorsanız seslendirme yöntemi ile kazanç sağlayabilirsiniz. Videoların çok değerli olduğu şu günlerde herkes videosunu seslendirecek birilerini arıyor. Sizde doğru site üzerinden doğru müşteriler bularak kazanmaya hemen başlayın.

15- Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Uzman olduğunuz, merak duyduğunuz yada kendinize güvendiğiniz başka bir konuda hemen bir youtube kanalı açmaya ne dersiniz? İşiniz planlı ve düzenli sürdürdüğünüz sürece çok kısa sürede hayal edemeyeceğiniz paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada sadece seçeceğiniz konunun doğur konu olduğuna emin olun.

16- Blog Yazmak

Yazma yeteneğiniz var ise ve yorumlama yeteneğiniz de iyi bir seviyede ise hemen blog sitenizi bugün açın. Düzenli olarak oluşturacağınız blog içerikleri ile sitenize trafik almaya başlayın. Sonra burada iş birlikleri veya google reklamları ile çok güzel paralar kazanın.

17- Online Ders Vermek

Yine uzman olduğunuz bir konuda online dersler veya kurslar düzenleyerek para kazanma yöntemi diyebiliriz. Kamera karşısında iyi olmanız gerekecektir.

18- İkinci El Ürün Satmak

Evde ihtiyaç fazlası olan ürünleri satarak başlayabilirsiniz. Letgo, Sahibinden, Dolap, Facebook Market, Instagram vb. bir çok platformda önce elinizdeki ürünleri satarak başlayın sonra alıp satmaya geçip işleri büyüterek güze kazançlar elde edebilirsiniz.

SİZİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ EKSTRA YÖNTEMLER VAR MI?
BURADAKİ YÖNTEMLERLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ VAR MI?
ŞİMDİ YORUM YAZ, HEMEN CEVAP VERELİM…