25/01/2022

Araç Muayenede Kredi Kartı İle Ödeme Var Mı?

ile admin

Tüvtürk Araç Muayene istasyonlarında yeni dönem. 2022 Ocak ayından itibaren araç muayene ücretlerini artık kredi kartı ile ödeme yapabileceksiniz. İşte detaylar…

ARAÇ MUAYENE ÜCRETİNİ KREDİ KARTLI İLE ÖDEME

Tüvtürk Araç Muayene istasyonlarında sadece nakit ödeme olması çok uzun zamandır vatandaşlar tarafından çok fazla sayıda şikayet alıyordu. 2022 Ocak ayı itibari ile Tüvtürk yönetimi gelen şikayetleri dikkate aldı ve kredi kartı veya banka kartı ile ödeme imkanını istasyonlarında kullanıma sundu.

Bundan sonra araç muayene ücretlerini ister kredi kartınızla ister banka kartınızla ödeme yapabileceksiniz. Ancak bunun da bir işlem ücreti olacak. Yine şaşırmadık 🙂

Tüvtürk tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Araç muayene hizmetinin kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesi konusunda gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları tamamlandı.

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebilecek. Temassız ödeme imkânı ile de araç sahipleri daha güvenli ve hızlı bir şekilde işlemlerini sürdürebilecek. Ayrıca nakit ödemeler de kabul edilmeye devam edecek.

*Kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemelerde ödeme işlemi, size tek seferlik ödeme hizmeti sunan bir hizmet sağlayıcı firma üzerinden, belirli bir hizmet bedeli karşılığında gerçekleştirilmektedir. İş bu hizmet bedeli doğrudan hizmet sağlayıcı firma tarafından yasal mevzuata göre belirlenmekte ve tahsil edilmektedir.