23/01/2022

Kayıtlı Wireless Şifresini Öğrenmek – Windows 10

ile admin

Windows XP, Windows 7, Windows 8 derken günümüzde en çok kullanılanlar arasında yerini alan Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda daha önceden girdiğiniz ama unuttuğunuz Wireless ( Kablosuz Ağ ) şifresini nasıl bulacağınızı anlatıyoruz.

Uzun zamandır Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorum. Bazen kablosuz şifresini hatırlamam gerekiyor ama üstünden uzun zaman geçtiği için hatırlayamıyorum. Bu durumda hala kablosuz ağa bağlı olan bilgisayardan bu şifreyi öğreneceğimi biliyorum.

Windows 7 ve önceki işletim sistemlerinde bilgisayar ağ ayarları kısmından “Bilinen Ağları Yönet” seçeneğinden kolayca şifreyi öğreniyorduk. Ama Windows 10 da işler öyle olmuyor. Alışkanlık olduğu için yine direk aynı ayarlara gidiyorum ama oradan şifreyi öğrenmek maalesef mümkün değil. Şimdi size en kolay şekilde Windows 10 kurulu bilgisayarda kayıtlı kablosuz ağ şifresi öğrenme yöntemini anlatacağım.

WİNDOSW 10 YÜKLÜ BİLGİSAYARDA KABLOSUZ AĞ ŞİFRESİNİ BULMA

1- İlk olarak bilgisayarın, şifresini öğreneceğimiz ağa bağlı olduğuna emin oluyoruz.

2- Aşağıda gördüğümüz gibi Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Ağ ve Paylaşım Merkezi ayarlarına giriyoruz.


3- Sonra bağlı olduğumuz ağa tıklayarak ayarlarını açıyoruz.


4- Bir sonraki ve son adımda sırasıyla Kablosuz Özellikleri > Güvenlik > Karakterleri Göster oluyor. Ve şifreniz karşınızda.

Takıldığınız yer olursa yorum olarak bize iletebilirsiniz.