10/02/2017

Teknosacell Arayan Bil Hizmeti Yapmak ve İptal Etmek

ile admin

Teknosacell operatörü kullananlar arayanı bil servisinden kolayca yararlanabilecekler. Yani hattınız Teknosacell ve telefonunuz kapalı ya da çekmediği durumlarda sizi arayanları kolayca öğrenebileceksiniz. Böylelikle telefonunuzu açtığınızda sizi arayanlara tekrar dönüş yapabileceksiniz.

Teknosacell Arayanı Bil Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir ?

ArayanıBil ve SimdiAra servislerimiz tek bir servis olarak sunulmaktadır. Servisimizi aylık vergiler dahil sadece 1,49 TL karşılığında kullanabilirsiniz.

Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888’i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için

ACIK yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ

ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz:

 • Ulaşılamayan Durumlar İçin ArayanıBil
  Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS’le bildirir.

 

 • Her Durum İçin ArayanıBil
  Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonunuz açık oldugu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

  ArayanıBil servisini her durum için aktifleştirmek için “ACIK” yazıp 5555’e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz:

  **21*05559477070# Gönder

  ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler.

  Numara değişikliği yapıldığı durumlarda ArayanıBil servis aboneliği sonlanacaktır. Numara değişikliği yapan abonelerimizin servisten yararlanabilmesi için servise tekrar abone olmaları gerekmektedir. Yeni abonelik ile birlikte ücretlendirme başlayacaktır.

  ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.

  ArayanıBil servisini her durum için iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz