20/01/2017

Sim Kart Reddedildi Hatasının Çözümü

ile admin

3 kere pin kodu yanlış girdiniz, sonra 10 defa puk kodu denediniz ve sonucunda “Sim Kart Reddedildi” hatasını aldınız. Öncelikle geçmiş olsun. Bu hatanın sebebi mutlaka sabırsız olmanız. Çünkü Puk kodunu yanlış girmek yerine operatörden öğrenip doğrusunu girerek kartınızı kullanıma açabilirsiniz.

 

Yanlış şifreleri girdikten sonra sim kart reddedildi hatası aldıysanız mutlaka yeni bir hat almanız gerekmektedir. En yakın bayiye giderek aynı numaranız için yeni bir sim kart çıkarttırarak hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni hat almak için hat kimin üzerine ise mutlaka o kişi başvurmalıdır. Ayrıca yeni hat almanın her gsm operatörü tarafından belirlenmiş fiyatları vardır.

 

BAZI HATALAR TELEFONDAN KAYNAKLANIR

Cep telefonunuzda sim kart reddedildi hatası almanın bir diğer sebebi de telefonlardan kaynaklanan sorunlardır. Bazı telefonların sim yuvalarında kaynaklanan sebeplerden dolay sim kart reddedildi hatası alabilirsiniz. Bu hata aynı zamanda Sim kartınızın bozulmuş olmasından da kaynaklanabilir.

Bu hatayı alan kişiler öncelikle hattını başka bir telefonda denesin .Orada da çalışmazsa sorun hattadır. Ama eğer hat başka bir  telefonda çalışıyorsa sorun telefonunuzdandır.