20/01/2017

İnstagram Hikayelerinde Telefondan Fotoğraf Paylaşmak

ile admin

İnstagram hikayelerinde bazı kişilerin önceden çekilmiş fotoğraf yada telefonda kayıtlı resimleri paylaştığını görüp, acaba nasıl paylaşıyorlar diye düşünenlerin cevabı yazımızda.

 

İnstagram hikayelerde anlık fotoğraf ve video paylaşım özelliği temel esastır. Hikayelerde paylaşılan görseller ve videolar 24 saat sonunda otomatik silinir. Bazı kullanıcıların telefonlarında bulunan resim yada önce çekilen fotoğrafları paylaştıklarını görüp bunu nasıl yapıyorlar diye düşünmeyin. Çünkü bu gerçekten çok basit. Her hangi bir program yada özellik yüklemenize gerek yok. İnstagram hikaye özelliğinde kullanıcıların telefonlarında bulunan önceden çekilmiş ve ya yükleniş fotoğrafları paylaşmasına izin verir. Ama sadece son 24 saat içerisinde telefona yüklenen ya da telefondan çekilen fotoğraflara izin verir.

Bunu yapmak çok kolay. Hikaye ekle tuşuna basıyoruz kameramız açıldığında elinizle ekranı aşağı ya da yukarı kaydırdığınızda yükleyebileceğiniz resimleri görebileceksiniz. Resminizi seçtiğinizde üzerinde hikaye de yapılan tüm değişiklikleri yapabileceksiniz.