21/12/2016

İnstagram Yeni Yıla Sticker ve Eller Serbest Özelliği İle Giriyor

ile admin

Sosyal medyanın devleşmeye devam eden programı İnstagram her geçen gün yeni özelliklerle donatılmaya başlıyor. Kısa süre önce hikaye özelliği ile kullanıcılarıyla buluşan program şimdide hikayelere sticker ekleme ve eller serbest modda hikaye çekme özelliklerine büründü.

YENİ STİCKER ÖZELLİĞİ

İnstagram böylelikle Snapchat özelliklerinden birini daha kendi özellikleri arasına katmış oldu. Bunu kullanmak için tek yapmanız gereken, çektiğiniz hikayenin ardından üst tarafta bulunan emoji ekleme bölümüne girmek. Toplamda 18 sticker görecekseniz, her biri hikayenize eklenip üzerine tıklandığında farklı biçimlere de girebiliyorlar. Diğer yandan konum, hava durumu ve saat paylaşımını stickerlar aracılığıyla da yapabiliyorsunuz. Son olarak, yeni yazı kalemlerine yılbaşı kaleminin de eklendiğini unutmayalım.

ELLER SERBEST ÖZELLİĞİ

Instagram’ın bir diğer yeni özelliği ise ‘hands-free’ yani eller serbest adı verilen video çekme tekniği. Bunun ne işe yaradığını kısaca özetleyecek olursak, daha önce hikaye eklemek istediğimizde elimizi ekrana basılı tutmak zorundaydık. Eller serbest özelliği ile artık bunu yapmamıza gerek kalmıyor, tıpkı dahili kamerada video çeker gibi yeni hikaye videoları çekebiliyoruz. Ayrıca, hikayelerimize artık daha fazla metin ekleyebiliyoruz.