19/01/2017

İlkokul Mezunu Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017

ile admin

Jandarma Genel Komutanlığı, yayınladığı bir ilan İlköğretim Mezunu Erbaş Alımı yapacağını duyurdu. İlköğretim Mezunu Personel Alım şartlarını arayan binlerce kişinin gözü kulağı Jandarma Genel Komutanlığı’na çevirildi. Peki Başvuru Şartları neler?

 

Jandarma Genel Komutanlığı, yayınladığı bir ilan ile İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş alımı yapacağını son dakika haberi olarak duyurdu. Sözleşmeli olarak yapılacak olan Uzman Erbaş alımı, 2016/2 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı olarak duyuruldu. Adaylarda aranan ilk şart ise en az 8 yıllık İlköğretim Eğitimi’ni tamamlamış olmak olarak duyuruldu.

Kamu’da İlköğretim Mezunu Personel Alımı için ilan bekleyen yüzbinlerce İlköğretim Mezunu’nun gözü kulağı Jandarma Genel Komutanlığı‘na çevrilmiş durumda. Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alım Şartları pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Jandarma Genel Komutanlığı, Uzman Erbaş Alım duyurusu ile birlikte İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alım Şartlarını da açıkladı. Pek çok İlköğretim Mezunu şu sıralar; “Jandarma Uzman Erbaş Alım Şartları, Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Başvuru Şartları nelerdir? Jandarma İlköğretim Mezunu Personel Alım şartları 2017” gibi aramalar yapıyor.

Jandarma İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alım Şartları nelerdir? (2017)

Jandarma Genel Komutanlığı’nın Uzman Erbaş Alım ilanı birlikte başvuru şartları da açıklanmış durumda. Jandarma İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alım Şartları şöyle;

– En az İlköğretim Mezunu olmak
– Henüz Silah altında olmak veya askerlik hizmetinin üstünden 3 yıldan fazla geçmemiş olmak
– En az 1 Ocak 1992 Doğumlu olmak (24 Yaş)
– Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
– Erkek olmak
– Adli Sicil Kaydı temiz olmak ve güvenlik soruşturmasından temiz çıkmak

16 Ocak 2017 tarihinde başlayan başvurular, 17 Şubat 2017 tarihinde sona erecek. Eğer Başvurunuz kabul edilirse, yapılacak olan yazılı sınav’ın yapılacağı yer, saat ve tarih bilgileri de 1 Mart 2017 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi sitesinden duyurulacak.

Başvurular için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Başvuru yapmak için Jandarma Genel Komutanlığı’nın sitesinde 2017 / 2 Yılı Sözleşmeli Lojistik Branşlı Uzman Erbaş Başvuru İşlemi yazan yeri tıklamanız yeterlidir.

Jandarma Genel Komutanlığı İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvurusu için TIKLAYINIZ