06/05/2021

Güvenli Kitap Satış Siteleri

ile admin

Özellikle pandemi döneminde hepimizin daha fazla tercih ettiğin online alışveriş sektöründe en büyük çıkışlardan birini de kitap sektörü yakaladı. Yaklaşık olarak %60 oranında kitap sektörünün satışları artış gösterdi. Peki kitap sipariş vereceğimiz zaman hangi siteleri tercih etmeliyiz. Sizlere bu yazımızda detaylı olarak analizlerimizi ve izlenimlerimizi aktarmaya çalışacağız.

KİTAP ALIŞVERİŞİNDE AKLA GELEN İLK SORULAR

  1. Hangi siteden kitap alabilirim ?
  2. Güvenli kitap satış siteleri hangileri ?
  3. Kapıda ödeme olan kitap satış siteleri ?
  4. En uygun ve ucuz fiyatlı kitap satış siteleri ?
  5. En çok tercih edilen ve en iyi kitap siteleri ?

Şimdi hep birlikte bu sorulara cevap aramaya çalışacağız.

EN GÜVENLİ KİTAP ALIŞVERİŞ SİTESİ HANGİSİ ?

Son 4-5 yıl içinde internetten kitap satan sitelerin sayısında aşırı bir artış gözlemlendi. Özellikle okula yardımcı, kaynak kitap ve sınav kitaplarının satışını yapan sitelerde ki artış dikkat çekti.

Peki genel anlamda güvenerek kitap alabileceğiniz internet siteleri hangileridir?

1. Enaktif.com

Bir çoğunuz bu ismi belki de ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Sitenin önceki ismi kitapaktif.com’du. Size bu siteyi özellikle tavsiye etmemin bir amacı var. Site Sınav Eğitim Kurumları yani Sınav Kolejleri bünyesinde 2016 yılında kurulan ve müşteri memnuniyet oranı en yüksek sitelerin başında geliyor. Uygun fiyatları bol çeşitleri ve kargo gönderim süreleri oldukça başarılı. Sitede şu an da 130.000 civarında ürün mevcut. Sınav kitaplar ve romanların dışında oldukça geniş bir de kırtasiye kategorisi mevcut. Kırtasiye ürünlerinin hepsini stoktan gönderdikleri için hem fiyatları uygun hem de kargo konusu çok hızlı oluyor. Şahsen ihtiyacım olduğunda ilk baktığım site enaktif.com oluyor. Alışveriş yaptıkça puan kazandırması, kargo bedava için farklı kampanyaları da bu tercihimde etkili oluyor. İade konusunda yada diğer tüm sorunlarda her türlü işlerinin arkasındalar.

2. Kitapyurdu.com

Kitap denince hepimizin aklına ilk olarak kitapyurdu.com geliyor. Bu gayet normal çünkü 1985 yılından beri aktif olan bir site ve bu sektörün ilkleri diyebiliriz. Özellikle roman kategorisinde ki geniş ürün yelpazeleri ve uygun fiyatları ile çok tercih edilen siteler arasında. Oturmuş sadık bir de müşteri kitlesi var. Güven konusunda sorunsuz bir site. Sizde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

3. D&R – dr.com.tr

Geniş perakendeleri sayesinde hemen hepimizin bildiği güçlü bir marka diyebiliriz. Hemen her AVM ve ya şehrin işlek noktalarında bir D&R mağazası görmeniz mümkün. Doğal olarak böyle geniş bir perakende ve marka gücü olan bir firmadan alışveriş yapmak da sizi güvenli hissettirecektir. Bazı dönemlerde mağaza ve internet fiyatları arasında farklar olduğunu gördüm ama internet her zaman daha uygun fiyattı 🙂

4. idefix.com

Süper geniş ürün yelpazeleri ve dönem dönem sundukları harika fiyatlar ile tercih edilebilecek güvenli bir site. Özellikle yaptıkları sanal kitap fuarlarında inanılmaz fiyatlarla karşılaşabiliyoruz. Alışverişlerimde bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Sizlerin de güven konusunda hiç bir tereddüt yaşamadan sipariş verebileceğinizi belirtmek isterim.

5. Bkmkitap.com

Son 2 yıl içinde en büyük çıkış yapan ve milyonlarca müşteriye ulaşan bir kitap sitesi. Bir kaç alışveriş deneyimim oldu. Çünkü fiyatları gerçekten diğer sitelere göre çok ucuzdu. Tek sıkıntısı kargo çok geç geldi. Standart bir internet sitesinden neredeyse 2-3 kat daha yavaştı. Yavaşlığın nedeni muhtemelen yoğunluk ama benim görüşümde hız fiyattan daha önemli. Bursa merkezli bu firmadan alışveriş konusunda sorun yaşamazsınız. Sadece dönem dönem kargo gönderim sürelerine dikkat etmek lazım.

6. Kitapsec.com

Özellikle sınav ve yardımcı kaynak kitaplarnın hatta KPSS ve YKS kategorisinin dinamo sitelerinden olan kitapse.com’u listeye almazsak haksızlık etmiş oluştur. Site fiyatları ve güvenilirliği konusunda sorunsuz. Ancak tek sorun sektörde en fazla şikayet alan sitelerin başında geliyor olması. Alışveriş yapabilirsiniz ama sorunla karşılaşma ve sorunun çözüm süreci uzayabilir. Bu kriterleri baz alarak sipariş deneyimi yaşayabilirsiniz.

HANGİ SİTE?

  • En çok tercih ettiğim site enaktif.com
  • En güvendiğim site enaktif.com
  • Kapıda ödeme sistemi enaktif.com, kitapsec.com ve bkmkitap.com sitelerinde mevcut.
  • En uygun ve ucuz fiyatlar tüm ürün yelpazesi düşünülecek olursa bkmkitap.com ve enaktif.com diyebilirim.

Evet şu an gündemde ve en çok tercih edilen sitelere kısa kısa değindik. Sektörde ki hemen her siteyi deneyimlemiş biri olarak istediğiniz site ile alakalı bana yorum kısmından sorularınızı yönetebilirsiniz.