19/11/2021

Başkent Kart İle Doğalgaz Ödeme ve Yükleme

ile admin

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş göreve geldikten sonra en büyük icraatlarından bir tanesi de vatandaşlara yapılan sosyal yardımlarla ilgili düzenlemeler oldu. Öncede koliler ile kapı kapı dağıtılan yardımlar artık Başkent Kart uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşların kartlarına para olarak yükleniyor ve kişiler istediği yerde, istediği ihtiyaçlarına harcama yapabiliyorlar.

BAŞKENT KART DOĞALGAZ ÖDEMELERİ

Kasım ayı itibarı ile Ankara’da ihtiyaç sahibi ailelerin doğalgaz faturalarına destek olmak için Mansur Yavaş yine bir ilke imza attı. İhtiyaç sahibi ailelere kış boyunca aylık 500 TL tutarında doğalgaz desteği ödemesi yapılacağını duyurdu.

İlk ödemeler 16 Kasım 2021 tarihinde başkent kartlara yatırıldı. Başkent kartlarına yatırılan bu bakiyeleri insanların nasıl kullanacağı ise şu an gündemi meşgul eden konulardan birisi.

Büyükşehir belediyesi tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılmış olmasına rağmen hala bu konuda sıkıntılar çeken vatandaşlar var. Bizde bu vatandaşlar yardımcı olmak için bu yazımızı hazırladık.

NOT 1 : Öncelikle herkesin dikkat etmesi gereken bir konu var. Doğalgaz ödemesi için yatırılan bakiyeler kesinlikle başka işlemler için kullanılmamalıdır. Kullanım yapanlar maalesef doğalgaz almak istediklerinde bu haklarından yararlanamaz. İşlemleri durdurulur.

NOT 2 : Başkent kartlara yüklenen bakiyeler ile doğalgaz fatura ödemesi ve doğalgaz kartlarına bakiye yükleme işlemleri sadece gazmatik cihazları üzerinden yapılmaktadır.


1 – BAŞKENT KART İLE DOĞALGAZ FATURASI ÖDEME

Aşağıda görseller ile adım adım işlemin anlatımı mevcuttur. Takıldığınız veya anlamadığınız yerde yorumlar üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


2 – BAŞKENT KART İLE DOĞALGAZ KARTINA BAKİYE YÜKLEME

Aşağıda görseller ile adım adım işlemin anlatımı mevcuttur. Takıldığınız veya anlamadığınız yerde yorumlar üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gazmatik adresleri için tıklayınız.