19/01/2018

Ameliyat Sonrası Takılan Dren Çıkartılırken Canınız Acır Mı ?

ile admin

Kısa bir süre önce Guatr Ameliyatı oldum ve ameliyat sonrası oluşan pis kanı atması için boynumda bir hortum olduğunu fark ettim. Bu hortumlu düzeneğin adı DREN ( Bazılarımız bunu DİREN olarak anlayabiliyoruz) imiş.

Ameliyat da hiç ağrı acı sızı çekmedim ama bu Dren hikayesi beni oldukça korkuttu. Düşünsenize vücudunuzun içinde bir hortum var ve vücudunuzdan pis kanı çekiyor. Ve bir süre sonra doktor bu hortumu içinizde çekip alacak. Hemen internete girip araştırmaya başladım. Acaba Dren çıkarken acı çekecek miydim ? İlk olarak eksisozluk de bir başlık gördüm ve girdim okumaya başladım. Öyle şeyler yazılmış ki… Keşke ameliyat olmasaydım dedirtti bana. Yok bağırmalar yok isyanlar küfürler neler neler.

Neyse Dren ( Diren) artık vücudumdan çıkacaktı. Doktora gittim yaramı açtı ve bir baktım Dren çıkmış çöpe gidiyor. Çıkarıldığını bir hiç anlamadım. İşin özetine gelirsek belki vücudun başka yerlerine takılan drenler çıkarken can yakabilir ama Guatr ameliyatı olanlar sakın korkmasın Dren sandığınız kadar bir çıkış acısı vermiyor.

Benim gibi korkanlar için bu yazıyı yazmak istedim.