20/12/2018

2019 KPSS Sınavında Hangi Kitap ?

ile admin

Memur adayları 2018 sınav maratonunu geride bıraktıktan sonra 2019 KPSS Sınavı için hazırlıklar başladı. 2019 KPSS sınavına ilk defa girecekler ve bu maratonu tekrar tekrar yaşayacak adaylar için kendi fikirlerimizle hangi kitapların sizlere faydalı olacağını anlatmaya çalışacağız.

Kitap sektöründe faaliyet gösterdiğimiz için çok satan KPSS kitapları, çok tercih edilen ve beğenilmeyen KPSS kitaplarını sizler için burada anlatacağız.

2018 KPSS’DE HANGİ KİTAPLAR TERCİH EDİLDİ

2018 KPSS sınavında adaylar en çok Benim Hocam Yayınları kitaplarını tercih etti. Önceki yıllarda 15 Temmuz olaylarından önce hangi yayınların çok sattığını az çok herkes biliyor. Bu yayın evleri kapandıktan sonra adaylar yeni kaynak arayışlarına geçti. Bu sene piyasa da özel hocalardan oluşan kitapları ile Benim Hocam Yayınları KPSS kitapları oldukça iyi bir satış hacmi yakaladı.

Bunun yanı sıra Yargı Yayınları, Pegem Yayınları, Yediiklim Yayınları da diğer çok satan yayın evleri arasındaydı.

2019 KPSS’DE HANGİ KİTAPLAR TERCİH EDİLMELİ

Öncelikle hangi yayın evini tercih ederseniz edin modüler setlerini başlangıç olarak alabilirsiniz. Sonrasında bilgiler pekiştirmek için yayın evlerinin KPSS soru bankaları, denemeleri ve yaprak testleri de tercih edilmelidir.

KPSS kitapları yüksek fiyatları olmasına rağmen %80’lere varan indirimlerle internet üzerinden çok uygun fiyatlara bulunmaktadır.

ESKİ KELEPİR KİTAPLARI DEĞERLENDİRİN

KPSS sınavına girecek adaylara ince bir tüyo verelim. KPSS sınavında her sene kitapların içerisinde büyük değişiklikler olmamaktadır. Mesela 2018 yılında çıkan bir KPSS kitabı 2019 yılında da sadece kapağı değiştirilerek satışa çıkarılabiliyor. Bu yüzden internet üzerinde kelepir olarak 2018, 2017 ve hatta 2016 KPSS kitaplarını bulursanız almaktan kaçınmayın. Kelepir KPSS kitapları çok uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Son olarak sizlerde %75’e varan indirimlerle 2018 KPSS kitaplarını kitapaktif.com sitesinden sipariş verebilirsiniz. Puan Akademi Yayınları 2018 de satışa sunduğu kitapları 2019 KPSS adayları için çok uygun fiyatla satışa çıkarmıştır.