28/07/2017

Yapı Kredi World Kart Yıllık Kart Ücretini İptal Ettirmek

ile admin

Bu sabah Yapıkredi Bankası’na ait Opet World Kredi kartımın ekstresi geldi. Ekstreyi kontrol ettiğimde 104 TL yıllık üyelik ücreti altında bir kesinti yapıldığını fark ettim. Tabi ki ilk işim müşteri hizmetlerini aramak oldu. Müşteri hizmetlerini aradığımda ücretin iptali için yardımcı oldular. 2 seçenek sundular ve ben size bu seçeneklerden bahsederek mantıklı şekilde bu ücretin iadesinin nasıl yapılacağından bahsedeceğim.

YAPIKREDİ BANKASI KART AİDATI İADESİ

Müşteri temsilcileri iki farklı şekilde bu ücretin geri iade edilebileceğini söylediler. Birinci seçenek ücretin puanlarımızdan düşmesini sağlamalarıydı. Tabi bu seçeneği seçersek sene sonuna kadar 104 TL puan kazanamadığımız takdirde tekrar bu 104 TL borç olarak bize yansıtılacaktı. Açıkcası bu çok mantıksız bir yöntemdi.

İkinci yöntem ise harcama sözü vererek bu puandan kurtulma yoluydu. Bu yol çok daha mantıklı. Örnek olarak 1200 TL limitli kredi kartımla 3 ay içinde 1050 TL harcayarak 104 TL ücretin iadesinin olacağını söylediler. Tabi ki yoğun olarak kart kullandığım için bu yöntemi seçtim.

Sizde kart ücretinin iadesini bu şekilde sağlayabilirsiniz. Hemen yapıkredi bankası müşteri hizmetlerini arayıp işlemi yapabilirsiniz.

YapıKredi Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası : 0850 222 0 444