04/02/2018

Whatsapp Business Hakkında Merak Edilenler

ile admin

Whatsapp işletmelere nefes aldıracak yepyeni bir uygulama ile karşımızda. Whatsapp Business işletmeler için özelliklerle donatılmış bir uygulamadır. İşletmelerin özellikle müşterileri ile olan iletişimlerini güçlendirmek için geliştirilen bu uygulama kısa sürede işletmeler tarafından kullanılmaya başlandı. Peki Whatsapp Business hakkında bilinmesi gereken önemli özellikler nelerdir ?

 

WHATSAPP BUSİNESS ÜCRETLİ Mİ?

Net cevap HAYIR. Tabi bu şimdilik böyle. İleride Whatsapp Business uygulaması için işletmelerde ücret talep edebilir. Ama şu an için Whatsapp Businessi ücretsiz olarak isteyen herkes kullanabilecektir.

 

WHATSAPP BUSİNESS BİLGİSAYARDAN KULLANILABİLİR Mİ ?

Cevap EVET. Whatsapp Business klasik Whatsapp uygulamasında olduğu gibi web.whatsapp adresinden kullanılabilecektir. Hatta kısa bir süre sonra çoklu kullanım desteği sunması bekleniyor. Bu demek oluyor ki işletmenize açtığınız Whatsapp Business hesabını birden fazla telefon ve web sitesinden yönetmeniz mümkün olacaktır.

WHATSAPP BUSİNESS SABİT HATLARDA KULLANILIR MI ?

EVET. Whatsapp Business’in en önemli özelliği belkide bu özellik. Uygulamayı cep telefonu numarasının yanında sabit telefon numaraları ile de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken uygulamayı indirmek kurulum yaparken sabit telefon numaranızı girmek olacaktır. Tabi bu şekilde sabit hatta SMS alamayacağınız için burada doğrulama ayarlarında arayarak doğrulama kodu bildir seçeneğini seçmemiz gerekecektir. Bu şekilde sabit hattınız aranıp size doğrulama kodu bildirilecektir. Bu kod ile hesabı doğrulayıp artık sabit numaranız üzerinden Whatsapp Business hesabınızı kullanabileceksiniz.

WHATSAPP BUSİNESS OTOMATİK MESAJ GÖNDERİR Mİ ?

Bir çoğumuz belki de en çok bu özelliğe sevinecek. Sorunun cevabı evet. Whatsapp Business ayarlarında yapacağınız ayarlar ile müşterileriniz size mesaj gönderdiğinde otomatik karşılama mesajı gönderebileceksiniz. Hatta müşterileriniz yazmadan profilinize tıklar tıklamaz onlara otomatik bir karşılama mesajı gönderebileceksiniz.

WHATSAPP BUSİNESS ve NORMAL WHATSAPP BİR TELEFONDA KULLANILIR MI ?

Whatsapp Business standart Whatsapp uygulamasından farklı bir uygulama olduğu için bir telefonda iki uygulamayı kullanmanız mümkün olacaktır. Bu özellik sayesinde iki telefon taşımanıza gerek kalmadan kolaylıkla tek telefondan işletme ve kişisel Whatsapp hesabınızı kullanabileceksiniz.

DİĞER EKSTRA ÖZELLİKLER

  • Whatsapp Business üzerinden işletmenizin çalışma saatlerini ayarlayabilirsiniz. Bu saatlere göre müşterilerinize otomatik mesaj gönderimleri ve cevaplamalar yapabilirsiniz.
  • İşletme hesabınızı çok kısa süre sonra doğrulanmış hesaplar içine alarak müşterilerinize karşı güven oluşturabilirsiniz.
  • Müşterilerinizi ” Yeni Müşteri, Yeni Sipariş, Kargolanan Sipariş, Tamamlanmış Siparişler ” gibi etiketler tanımlayarak bu etiketlere atayabilirsiniz. Böylelikle kolaylıkla Whatsapp Business üzerinden gelen siparişlerin durumlarını takip edebileceksiniz.
  • İşletme profiliniz için kategori seçimi yapabilirsiniz.
  • İşletmenize ait internet adresini profilinizde sergileyebilirsiniz.
  • İşletme konumunuzu yani adresinizi profilinizde gösterebileceksiniz.

 

AKLINIZA TAKILAN SORULAR OLURSA YORUMDAN BİZE YAZARSANIZ CEVAPLAYABİLİRİZ.

 

İşletme Profillerinini Whatsapp Business Görüntüsü