03/01/2017

Whatsapp Bu Telefonlarda Artık Kullanılmayacak

ile admin

 

Mesajlaşmanın zirvedeki ismi Whatsapp bu haftadan itibaren bir çok telefondan desteğini çekiyor. Bundan sonra zamanında büyük silse yaratan bir çok telefonda Whatsapp kullanılamayacak. Peki hangi telefonlarda Whatsapp kullanılamayacak ? 

 

Whatsapp Kullanılamayan Telefon Modelleri

Bugünden itibaren, İphone 3G ve bazı Android telefonlardan Whatsapp kullanmak artık mümkün olmayacak. Nokia ve BlackBerry modellerinde ise değişik bir yol izlenecek.ndroid 2.2 sürümü ve aşağısı, başta iPhone 3GS olmak üzere iOS 6 ve aşağısı ve Windows Phone 7 ile çalışan akıllı telefonlar WhatsApp erişimine kapanacak.

BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemine sahip telefonlar da WhatsApp desteğini kaybedecek. Ancak firma 30 Ocak 2017 tarihine kadar süre tanımış durumda. Bu tarihten sonra onlar da WhatsApp kullanamayacak.

Sorun Eski Telefonlarda Çok Fazla Yazılım Açığı Olması

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan platformun, eski işletim sistemi sürümlerinde sayısız açık riski bulunduğu için böyle bir karar aldığı söyleniyor. Eski sürüm telefon kullananlarsa yeni bir akıllı telefona geçiş yapmak zorunda kalacak.