19/11/2019

Hangi Siteden Kitap Alınır?

ile admin

Bildiğiniz gibi son zamanlarda her şeyi internet üzerinden almaya başladık. En basit ihtiyaçlardan en özel ihtiyaçlara kadar aklımıza gelecek her şey bir tık ile elimize geliyor. İnternetten alınan ürün grupları arasında çok satanlardan biriside kitap.

Okuma kitaplarının yanı sıra bir çok öğrenci de kaynak ve sınav kitapları için interneti tercih ediyor. Öğrenciler için tabi ki en büyük kriter fiyat ve kargolama süreleri 🙂

ROMAN VE DİĞER KİTAP SİPARİŞLERİ

Okuma kitabı, yemek kitapları, akademik kitaplar vb. binlerce farklı kategoride ki kitap için kullanıcılar belli başlı siteleri tercih etmeyi seviyorlar. Mesela kitapyurdu.com bu sitelerin başında yer alıyor. Yine D&R ve idefix.com gibi sitelerde sıkça tercih edilen siteler arasında.

SINAV VE DERS KİTAPLARI SİPARİŞİ

Okula yardımcı, sınav kitapları ve ders kitapları konusunda bilinen büyük kitap siteleri dışında bir çok site yer alıyor. Örnek olarak LGS, YKS, KPSS veya diğer her hangi bir ders kitabı almak istediğinizde karşınıza yüzlerce internet sitesi çıkacaktır. Peki siz bu sitelerden hangisin tercih etmelisiniz? Şimdi sizlere yaptığım araştırma ve alışveriş tecrübelerine dayanarak izlenimlerimi aktaracağım.

KİTAPSEÇ.com | 7 Puan

kitapsec.com sitesini bilmeyen yoktur herhalde. Geniş ürün çeşidi ve zaman zaman indirimli fiyatlarının aynı sıra bol bol yaptığı kargo bedava kampanyaları ile öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ama kitapseç son zamanlarda çok fazla müşteri şikayeti almaya başladı. Müşteriler geç gelen kargolardan, geç iade olan ücretlerden ve iletişime geçememekten oldukça rahatsız. Bu nedenle gün geçtikçe müşteri kaybetmeye ve güven sarsmaya devam etmektedir. Bu şikayetlerin en büyül sebebi PTT Kargo ağırlıklı çalışması olabilir. Biz bu nedenle kitapsec.com sitesine 10 üzerinden 7 puan veriyoruz 🙂

BKMKİTAP.com | 8 Puan

bkmkitap.com Bursa merkezki bir internet satış sitesidir. Bursa’nın en büyük kitapçılarından olan Bursa Kitap Merkezi’nin bir oluşumudur. Geniş ürün çeşitlerini internet üzerinden müşterilere buluşturmayı hedeflemişlerdir. Ancak bkmkitap.com da ders ve sınav kitapları ikinci planda kalmaktadır. PTT kargo ile çalışmaları da maalesef ikinci bir eksi puan olarak yazılıyor. Son olarak site tasarımları ve kullanım zorluğu yüzünden maalesef puanımız 10 üzerinden 9 olmuştur.

KİTAPAKTİF.com | 9 Puan

kitapaktif.com Ankara merkezli ve Sınav Eğitim Kurumları güvencesiyle hizmet veren bir sitedir. Yaklaşık 4 yıldır hizmet veren bu site her geçen gün hızla büyümeye devam etmektedir. Ağrılıklı olarak ders kitaplarının yanı sıra diğer kitaplar da sitede yer almaktadır. Genel değerlendirmeler ve müşteri yorumları göz önüne alındığında müşteriler son noktada mutlu bir deneyim geçirdiklerini bildirmişler. Sipariş sırasında sorunlar olsa da sonradan tüm hatalar memnuniyetle sonuçlandırılmış görünüyor. Site Aras Kargo ile çalışıyor ve maalesef ikinci bir kargo seçeneği olmaması üzücü. Birde ilginç olacak ki havale ile sipariş sitede kapalı. Bu yüzden notumuz 10 üzerinden 9 puan olmuştur.

Şu ana kadar 10 puanı hak eden bir site bulamadık:) Siz de yorumlarla bize destek olabilirsiniz.