06/09/2023

Facebook Ücretli mi Olacak?

ile admin

Son günlerde Facebook ve Instagram kullanmanın ücretli olacağına dair bir çok söylenti ve sosyal medya paylaşımı dikkat çekiyor. Özellikle bazı gruplarda artık Facebook tarafından aylık sabit ücret alınacağı iddia ediliyor. Peki Facebook ve Instagram gerçekten ücretli mi olacak? Ücretli olacaksa ne kadar olacak? Ne zamana kadar ücretsiz olacak? Ücretsiz Facebook ve Instagram nasıl kullanılır? İşte tüm soruların cevabı burada.

FACEBOOK ÜCRETLİ Mİ OLACAK?

Son günlerde özellikle dünya üzerinde bazı bölgelerde Facebook yani Meta şirketinin reklam yayınlama konusunda önüne bazı zorluklar çıktığından söz ediliyor. Böyle bir durumdan dolayı da Meta şirketi çatısı altında bulunan Facebook ve Instagram uygulamalarının da yakında ücretli olarak kullanılacağından söz ediliyor. Ancak bunlar sadece bir söylentiden ibaret. En azından şu an için. Facebook tarafından yapılan resmi bir açıklama söz konusu değil. Bizce de Facebook asla ücretli olmayacak. Belki bazı özellikleri ile ücretli kullanım seçenekleri olabilir ama temel kullanım daima ücretsiz olacak diye düşünüyoruz.

Kısacası sosyal medyada gördüğünüz şeylere inanmayın! Özellikle ücretsiz olması için formu doldur, linke tıkla vs. vs. gibi durumlara aldanmayın. Dolandırılmanız veya hesaplarınızın çalınması kaçınılmaz olabilir.

Aklınıza takılan olur ise buradan sorabilirsiniz.