02/12/2016

Çok Fazla Soda İçmek Zararlı Mıdır ?

ile admin

beypazari-maden-suyu

Bazı insanlar çok fazla soda içerler. Ve içtikçe de düşünürler, “Acaba çok fazla soda içmek zararlı mıdır?, Soda mideme zarar verir mi ? ” diye. İşte konuyla ilgili bildiklerimiz;

Bizler çok yemek yediğimizde, midemiz şiştiğinde hemen sodaya, maden suyuna sarılırız. Çünkü soda gaz çıkarmamızı sağlayarak midemizin rahatlamasını sağlamaktadır. Tamamen doğa harikası olan bu içecek bazıları tarafından oldukça fazla tüketilmektedir. Peki bu kadar çok soda içmenin zararları var mıdır?

Günde En Az 2 Şişe

Özellikle Ankara bölgesinde yaşayan insanların bildiği ve belkide Türkiye’de en çok satan Beypazarı Maden Suyu şişelerinin üstünde “Günde en az 2 şişe” sloganı yer alıyor. Eeee doğal olarak firma bunu buraya yazdığına göre bizler gönül rahatlığıyla 2 şişe soda içebiliriz. Tabi bu en az diyor. Yani bizce her gün yemeklerden sonra soda içmek uygun olacaktır.

Meyve Aromalı Sodalara Dikkat

Soda içmek iyi gelir dedik ancak bunu sadece sade sodalar için söyledik diyebiliriz. Çünkü meyve aromalı sodalarda katkı olduğu için sade sodaya oranla daha fazla zararlı olabilir. Meyveli soda içmek yerine sade soda tercih edilmelidir.