10/04/2019

Bebek Gaz Sorununa İlaç

ile admin

Anneler ve babalar herkese selamlar. Bu yazımı yazarken benimde 3 aylık bir erkek çocuk babası olduğumu belirtmek isterim. Burada size kesinlikle sadece kendi deneyimlerimizden bahsedeceğim. Sizler mutlaka bir doktor kontrolünden sonra ilaç kullanın.

ERKEK BEBEKLERDE GAZ SANCISI

Genel bir kanıya göre erkek bebeklerde gaz sancısının daha fazla olduğu söylenir. Bende önce bir erkek bebek amcası daha sonra bir erkek babası olarak bunu biraz tattım diyebilirim 🙂

Oğlum için gaz sancıları bir aylık iken başladı. Öncelikle çevremde tecrübeli insanlara sonrada doktora sorarak bir ilaç tavsiyesi aldım. İlacın adı BioGaia. BioGaia gaz sancısı çeken çocuklar için üretilmiştir. Fiyat olarak diğer gaz sancısı ilaçlarından biraz pahalı. İlacı eczanede soğuk şekilde muhafaza ediyorlar. Hatta ilacı aldığınızda eve götürene kadar soğuk ortamda kalması için buz kütlesi ile birlikte size veriyorlar. Yani sizde bu ilacı alırsanız soğuk ortamda muhafaza etmeye özen gösterin.

İlacı son iki aydır kullanıyoruz ve oğlumuza iyi geldiğini düşünüyoruz. Tabi her ilaç her bebek için iyi gelmeyebilir. Biz kendi tecrübemizi sizle paylaşıyoruz. Bebeğimiz ilacı düzenli olarak kullanıyor ve güzel bir gaz çıkışı yapıyor. Sık sık tuvaletini de yapıyor.

Sonuç olarak biz BioGaia ilacından memnunuz. Bunu bir anne baba deneyimi olarak görün lütfen. Yine de mutlaka ilaç kullanmadan bir doktora başvurun.