05/09/2017

Başka Bankalardan PTT Hesabına Para Göndermek

ile admin

 

Bir banka hesabınızdan PTT hesabı olan birisine para göndermek ( EFT Yapmak ) nasıl olur ? Mesela İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası, HSBC, Denizbank, INGBank, OdeaBank, QNB Finansbank, Şekerbank, TEB, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Kuveyttürk, Albaraka ve diğer tüm bankalardan bir PTT Hesabına rahatlıkla para gönderimi yapabilirsiniz.

BANKA HESABINDAN PTT HESABINA PARA GÖNDERMEK

İnternet bankacılığı kullanan birisi olarak hesabınızdan PTT hesabına para gönderimi yapabilirsiniz. Sisteme girdiğinizde Hesap Numarası ile para gönderimi yapabilirsiniz. Para gönderme işlemlerinde öncelikli olarak size banka soracaktı. PTT hesabına para göndermek için seçmeniz gereken banka Vakıf Katılım Bankası olacaktır.

Aşağıdaki bilgiler ve adımları takip ederek hesabınızdan PTT Hesabına Para gönderimi yapabilirsiniz. Yapacağınız işlem EFT olacağı için mesai saatleri içinde para aktarımı sağlanır. Mesai saatleri dışında yapılan işlemler ilk mesai saati başlangıcında işleme alınacaktır.

 

  • İlk olarak alıcı bankayı  VAKIF KATILIM BANKASI olarak seçiyoruz,

  • İl bilgisi isteniyorsa ANKARA seçiliyor,

  • Şube bilgisine 1840 – PTT PARA POSTA şubesi seçiliyor.

  • Daha sonra sizden ALICI HESAP NO isteniyor bu numara karşı tarafın hesap numarasıdır. PTT kart üzerinde hesap numarası yer almaktadır.

  • ALICI İSMİ de girildikten sonra işlemi onaylayarak para gönderimini tamamlıyoruz.

 

Tüm konularda bize yazarak cevap alabilirsiniz..